Jaroslava Přerovská

instruktorka pilates

„Život není o hledání sebe sama, ale vytváření sebe sama.“

G. B. Shaw

Od dětství jsem vyzkoušela snad všechny druhy dynamického cvičení. Mojí největší vášní se stal aerobik, který jsem dvacet let cvičila několikrát týdně.

Po naprosto nečekané zdravotní komplikaci a následné těžké operaci jsem se znovu stavěla na nohy – měla jsem problémy s dýcháním, koordinací, s pravou polovinou těla a doslova mi zmizely některé svaly na zádech. Tehdy jsem se o svaly jako takové začala více zajímat. Změnila jsem nejen tempo cvičení, ale hlavně styl. Objevila jsem pilates, jeho filozofii a okamžité účinky a doslova mu propadla. Po pravidelném cvičení jsem měla půl roku po operaci tělo ohebné jako proutek, zlepšilo se mi dýchání a držení těla.

Spousta lidí vnímá pilates jako nudné cvičení, při němž se nezapotí, ale opak je pravdou. Pilates je založený na koncentraci, přesnosti, koordinaci… Pokud cviky provádíte pod dohledem zkušeného lektora, odcházíte z lekce vyšší, štíhlejší, s pružnou páteří a mladistvou chůzí.

Cvičení na podložce se zapojením pomůcek (balón, válec, bosu, overball a flexband) je vhodné pro všechny, kteří většinu dne prosedí, ať už v kanceláři či autě, pro seniory, aktivní sportovce, pro ženy těhotné i po porodu – zkrátka pro všechny, kteří tělo zatěžují jen jednostranně.

Kontakt

Jaroslava Přerovská
absolventka rekvalifkačnímu kurzu Pilates Instruktor FISAF
pod vedením Mgr. Hany Hofrichtrové

tel.: 604 89 68 29
e-mail: prelingua@gmail.com